Місія ліцею: Виховання та навчання доброго християнина, успішного та чесного громадянина.

Виховна система Дона Боско

Дон (Джованні) Боско (1815-1888 р) - італійський священик, педагог, засновник Ордена св. Франциска Сальського, який на підставі свого досвіду розробив систему роботи з дітьми та підлітками, що незабаром отримала назву "попереджуюча". Джованні вважав, що вчитель повинен бути батьком, радником і другом.

«Краще запобігти, ніж лікувати»

Цей педагогічний метод формування дитини звертає увагу на той потенціал добра, який дитина має в своєму серці, виключаючи використання примусу.
Запобіжна педагогіка спрямована на те, щоб не допускати зіткнення молоді з негативним досвідом, який може загальмувати внутрішній розвиток вихованця.
Це неможливо досягти тільки заборонами і обмеженнями. Необхідно створити потрібну атмосферу, яка ґрунтується на Євангельської любові.

«Краще виховувати з любов'ю і радістю, показуючи позитив і заохочуючи до добра, ніж залишати дітей одних і тільки карати при порушенні правил».

Дон Боско вважав: «Слід давати підліткам повну свободу бігати, стрибати, шуміти в своє задоволення. Гімнастика, музика, декламація, театр і прогулянки - ось найбільш ефективні засоби, щоб домогтися дисципліни, і їх потрібно використовувати для зміцнення моральності та здоров'я. Потрібно тільки стежити за тим, щоб не в змісті не в поведінці не було нічого поганого ».

 

«Превентивна система»

Дон Боско мав вроджений педагогічний талант, який із непомильною певністю підказував йому, яких в даний момент треба вживати способів, але він не думав про те, щоб свої інтуїтивно відчуті засади систематизувати й теоретично їх обґрунтувати.

Отець Боско відрізняє дві системи виховання:

превентивну або запобіжну і репресивну

Він заявляється за першою, відкидає рішуче другу. Основне завдання вихователя бачить у тому, що він повинен запобігати провинам. Треба оточити молодь такою дбайливою опікою і такою чистою атмосферою, щоб вона не мала спроможності робити щось злого. Превентивна система не залишає вихованцям часу і не дає їм нагоди порушувати етичні засади і правила доброї поведінки.

Запобігати провинам можна таким чином:

по-перше, молодь буде постійно зайнята. Треба виповнити молоді весь день, від хвилини, коли вона прокидається зі сну, аж до хвилини, коли вона засинає.

По-друге, молодь повинна бути завжди в товаристві вихователя і під його контролем. Дон Боско апелює до своїх послідовників і посередньо до всіх учителів: будьте завжди з молоддю! Будьте з нею не тільки в школі і в церкві, але передусім під час дозвілля! Беріть активну участь в іграх і забавах молоді.

Педагогіку Дон Боска можна назвати виховною системою любові. Бо саме любов він вважав за наймогутніший виховний чинник. Усе, що вихователь говорить, і все, що він робить, і навіть тоді, коли він докоряє і карає, повинно, на думку Дон Боска, випливати з любові.. Любов повинна лежати в основі кожної виховної дії.

 

uk facebook instagram YouTube2
Ми розширюємося! І відкриваємо набір дітей у нашу школу з 1-го по 11-й клас. Приєднуйтеся до нашої шкільної родини.